پربیننده ها

آخرین اخبار

3. ارديبهشت 1395 - 22:20   |   کد مطلب: 294222
ماموستا ملاقادر قادری در رأس هیئتی از شورای روحانیت پاوه، طی روزهای 28، 29 و 30فروردین ماه 1395 به‌ قصد بررسی وضعیت مدارس علوم دینی و دیدار با ائمه جمعه و روحانیون شهرهای سرپل ذهاب، ریجاب، ثلاث باباجانی و ازگله، عازم این شهرها شدند.

به گزارش هزار ماسوله، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ روزهای 28، 29 و 30 فروردین‌ماه 95، با هماهنگی قبلی، 4 نفر از اعضای شورای روحانیت شهرستان پاوه به همراهی ماموستا ملا قادر قادری امام‌جمعه پاوه به منطقه زیبا، سرسبز و بکر ریجاب (ریژاو) و شهر سرپل ذهاب، ازگله و تازه‌آباد مرکز ثلاث باباجانی سفر کردند و ضمن بهره‌مندی از طبیعت خدادادی و مهمان‌نوازی مردم مسلمان این مناطق با بزرگان، علماء، روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و ریش‌سفیدان و معتمدین شهرهای ریجاب، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی و تعدادی از روستاها و پاسداران حافظ امنیت در مرز و مسیر دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفتند.

 

در ادامه گزارش این سفر که توسط دفتر امام‌جمعه پاوه تدوین‌شده است را می‌خوانیم:

 

باران شدیدی در حال باریدن بود و از پشت شیشه مه‌گرفته ماشین هرکجای طبیعت خدایی را که به نظاره می‌نشستی همچون مخملی سبز بود. به راه خود ادامه دادیم در چند کیلومتری مرکز بخش گهواره، روستای تپه گل علیا اولین توقفگاه ما بود، مکانی که منزل پدری یکی از طلبه‌های حاج ماموستا قادری در آن قرار داشت. بالاخره در ساعت 14:20 به منزل طلبه آقای مهرداد چمن رسیدیم، روستایی که مکان زندگی اهل سنت و اهل حق بود.

 

ماموستا قادری در این دیدار برای طلبه عزیز مهرداد و خانواده ایشان آرزوی توفیق کردند و خطاب به خانواده ایشان گفتند: از اینکه یکی از فرزندانتان را برای پاسداری از محراب پیامبر و فراگیری علوم دینی به حجره فرستاده‌اید جای بسی خوشحالی است و از این بابت از شما ممنون و سپاسگزارم و امیدوارم اسباب و وسیله سعادت دنیا و آخرت شما و سرباز فداکاری برای دین مبین اسلام باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از ادای فریضه نماز و صرف ناهار به سمت منزل ملا عیسی نقدی از اهالی همین روستا که قرار است تا مدتی دیگر در پاوه معمم شود رفتیم.

ماموستا قادری خطاب به خانواده ملا عیسی نقدی گفتند: ما آمده‌ایم از شما تشکر کنیم که با اعزام فرزندتان برای کسب علم و دانش، باعث حفظ عزت و شرف و آبروی دین و دنیای خود شده‌اید.

لازم به ذکر است که روستای تپه گل دارای 60 خانوار است که 30 خانواده اهل سنت و 30 خانواده دیگر نیز طایفه و اهل حق‌اند.

ساعت 17 از روستای تپه گل به مقصد ریجاب حرکت نمودیم و پس از یک ساعت به جاده ریجاب رسیدیم. گفتنی است مناظر بکر مسیر جاده ریجاب هر مسافری را به خود جذب می‌کرد و بسیار سرسبز و زیبا بود. در مسیر منتهی به ریجاب، جمعی از محترم و معتمدین و ریش‌سفیدان ریجاب به استقبال ما آمدند و به‌اتفاق آن‌ها دریکی از تپه‌های مشرف‌به شهر، صمیمانه دورهم نشستیم.

در این نشست ماموستا قادری ضمن ایراد سخنانی کوتاه بابیان اینکه ماموستایان با اختلاف‌نظری که دارند نباید مردم را به بیراهه بکشانند، عنوان کردند: باید دست‌به‌دست هم داده و افکار و عقایدمان را به هم نزدیک‌تر نماییم تا باعث گریزانی مردم از دین نشویم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالاخره در ساعت 20 روز 28/01/95 به ریجاب رسیدیم و بلافاصله برای ادای فریضه نماز مغرب به مسجد رفتیم و بعد از نماز به منزل حاج اشرف از اهالی و معتمد روستا و امام جماعت مسجد سلمان فارسی رفتیم و شام را در خدمت این خانواده محترم صرف نمودیم. بعد از صرف شام تعدادی از اهالی و فرهنگیان و اعضای شورای شهر که از ورود ما باخبر شده بودند به دیدار ما آمدند.

نشست به یک موعظه تبدیل شد و آقای ملا بلال مرادی با قرائت آیاتی از قرآن کریم و خواندن قصیده به جلسه گرمی و تراوت بخشید و سپس:

امام‌جمعه پاوه طی سخنانی به مصداق آیه «انما المومنون اخوه» مسلمانان را برادر هم خواندند و گفتند: به فرموده قرآن کریم مؤمنان برادر یکدیگرند اما امروزه تفرقه باعث ایجاد شکاف در میان مسلمانان شده و این اختلاف به‌جایی رسیده است همگی شاهدیم مسلمانان همدیگر را سر می‌برند و می‌کشند و مال یکدیگر را غارت می‌کنند و از طرف دیگر دشمنان اسلام نیز به خاطر منفعت و مصلحت خود، ما را به جان هم انداخته و از این آشفته‌بازار دنیای اسلام سوءاستفاده کرده و نفت و گاز ملل اسلامی را به تاراج می‌برند

ماموستا قادری در این نشست صمیمانه به وجود نعمت امنیت در کشورمان اشاره کردند و گفتند: در سایه مقاومت قهرمانانه ملت ایران در جنگ هشت‌ساله‌ای که تمامی دنیای کفر علیه ما راه انداخته بود با صبر و استقامتی که از خود نشان دادیم، امروزه در امنیت کامل به سر می‌بریم و شاهدیم ازنظر اجتماعی و سیاسی امنیت برقرار است و شکر آن لزوم هشیاری بیشتر است.

ایشان سپس به مشکلات و معضلات مردم گوش دادند و نکات لازم را یادداشت و وعده دادند پیام مردم را به مسئولین امر برسانند.

 

 

 

 

 

 

 

ساعت 8:30 روز 29/1/95 ضمن تشکر از خانواده حاج اشرف منزل ایشان را ترک و به‌قصد دیدار با شیخ بابا علی برزنجی عازم منزل وی شدیم. پس از پیمودن مسیری کوتاه در بالادست شهر ریجاب به مسجد شیخ سیدمحمدغریب برزنجی ریجابی رسیدیم و از نزدیک با بابا شیخ علی و طلبه‌های مسجد دیدار نمودیم. ایشان مدرس مدرسه علوم دینی و امام جماعت این مسجد هستند.

ماموستا قادری ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با ایشان گفتند: سرکشی از دوستان دینی بسیار مؤثر و باعث ایجاد وحدت و یکدلی خواهد شد. بنده معتقدم که شیوخ کردستانات زحمات زیادی برای مردم و آگاهی بخشی آن‌ها کشیده‌اند

امام‌جمعه پاوه از مرحوم شیخ محمدغریب برزنجی ریجابی تجلیل نمودند و گفتند: توقع بنده این است که اصالت خود را از دست ندهیم و همواره خدمتگزار صادقی برای دین اسلام باشیم.

 

 

 

 

برنامه بعدی سفر ما دیدار از شیخ فاروق برزنجی فرزند ارشد شیخ محمدغریب برزنجی ریجابی بود. شجره این خانواده به شیوخ عراق برمی‌گردد و طی سالیان منشأ خدمات ارزنده برای مردم منطقه و ریجاب بوده‌اند.

 

 

 

 

مقصد بعدی ما مسجد قدیمی حضرت عبدالله بن عمر ریجاب بود در ادامه مسیر هیئتی از کرمانشاه به همراهی ماموستا اسامه، ماموستا منوچهر صادقی و آقای احمد محمدی و مهندس حمیدی و جمعی دیگر از دوستان آن‌ها به ما ملحق شدند و ما را تا مسجد همراهی کردند. بالاخره بعد از پیمودن 3 کیلومتر راه به‌صورت پیاده که توسط اداره میراث فرهنگی سنگ‌فرش شده بود به مسجد رسیدیم. به داخل مسجد رفته و 2 رکعت نماز خواندیم. مسجدْ قدیمی و محل هزاران گردشگر در سال است. دیوارهای مسجد حکایت از آن داشت که اگر فکری به حال آن نشود کم‌کم از بین می‌رود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ظهر دعوت آقای منوچهر صادقی امام‌جمعه ریجاب و قاضی دادگستری کرمانشاه بودیم

و بعد از صرف ناهار برای اقامه نماز ظهر به مسجد جامع تازه تأسیس ریجاب رفتیم و نماز را در آنجا اقامه کردیم. طبق یک برنامه از پیش تعیین‌شده ماموستایان، مسئولان و ریش‌سفیدان شهر ریجاب در این مسجد جمع شده بودند و بعد از نماز جلسه‌ای در خصوص مشکلات و معضلات ماموستایان و اهالی ریجاب برگزار شد.

ماموستا قادری در این جلسه معنوی گفتند: ما از پاوه آمده‌ایم تا از ملت غیرتمند و مسلمان این شهر تشکر کنیم. آمده‌ایم تا از پاسداران محراب حضرت رسول تجلیل نمائیم. آمده‌ایم تا ممنون صبر و استقامتتان باشیم و اگر خداوند بخواهد گوشه اندکی از مشکلات شمارا به سمع مسئولان ذی­ربط برسانیم.

ایشان سپس به اوضاع دنیای اسلام اشاره‌کرده و گفتند: امروزه شاهدیم بلایی دامن‌گیر بسیاری از بلاد اسلامی شده و مصیبت خطرناکی دامن مسلمانان را گرفته و جنگی به نام اسلام تبدیل به بزرگ‌ترین معضل تاریخ شده است و مسلمانان در اثر نداشتن امنیت و معیشت راهی اروپا می‌شوند و نزدیک به دو میلیون نفر از سال گذشته تا به امروز به دامان کفر پناه برده‌اند و با آنان به بدترین شیوه ممکن برخورد می‌شود.باید بیدار شویم و چشمان خود را بازکنیم و از حریم دین و دیار و امنیت موجود دفاع کنیم تا ج و آنان ما گرفتار احساسات و تحریکات دشمن قرار نگیرند.

لازم به ذکراست که قبل از سخنان ماموستا قادری جناب آقای منوچهر صادقی امام‌جمعه بانی مزاران ریجاب گزارشی از روند ساخت مسجد و مشکلات و معضلات شهر ریجاب ارائه نمود و از ماموستا قادری خواست تا مردم شهر ریجاب را در رفع مشکلات شهر ازجمله مسئله گازرسانی و استخرهای پرورش ماهی همکاری و مساعدت نمایند و پیام مردم را به مسئولان محترم برسانند.

در این دیدار ماموستایان و مسئولان و معتمدین شهر ریجاب نقطه نظرات خود را بیان نمودند و ماموستا قادری نیز قول دادند که درد دل‌های آن‌ها را به گوش مسئولان مربوط برسانند. این جلسه پایان‌بخش سفر ریجاب بود و در ساعت 16:30 به مقصد شهر سرپل ذهاب به راه افتادیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

رأس ساعت 17:30 به سرپل ذهاب رسیدیم و دیدار با ائمه جمعه اهل سنت ماموستا محمدرشید ثنایی و اهل تشیع حاج‌آقای صفدری اولین برنامه کاری ما بود که بلافاصله به‌رسم سال­های گذشته اول به منزل ماموستا محمد رشید ثنایی و سپس به منزل حاج‌آقا صفدری رفتیم.

ماموستا قادری از اوضاع شهرستان سؤالاتی کردند و آقای صفدری اظهار داشتند 50 طلبه داریم که در مدرسه باقرالعلوم مشغول‌اند.

ایشان از جناب آقای صفدری به خاطر برخورد حکیمانه‌اش با مردم اهل سنت تشکر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعدازاین دیدارها در ساعت 19:30 در منزل آقای ملا عبدالله الیاسی حضور یافتیم و به‌رسم مهمان‌نوازی جمعی از ماموستایان در منزل ایشان جمع شده بودند و به ما خوش‌آمد گفتند. چون قرار بود فردای همان روز جلسه‌ای با حضور روحانیون سرپل برگزار شود، لذا تکمیل برنامه­ ها به جلسه فردا موکول شد.

سپس مسجد جامع در حال احداث سرپل را دیدیم که در حال تکمیل است و به گفته هیئت‌امنا تابه‌حال 2 میلیارد تومان هزینه آن شده است. جمع همراه از اقدام و ایثار مردم و هیئت‌امنا تقدیر و خسته نباشید و آفرین گفتیم و سپس برای اقامه نماز راهی طبقه پایین مسجد جامع شدیم و نماز جماعت را اقامه کردیم و از حضور گرم مردم در مسجد و جماعت لذت بردیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از اقامه نماز مغرب راهی منزل جناب آقای حاج احمد یادگاری شدیم. بعد از صرف شام عده‌ای از روحانیون شهر به دیدن ما آمدند و مهمانی حالت روحانی‌تری به خود گرفت و جلسه را با قصیده و صحبت‌های مفید به آخر رساندیم.

لازم به ذکر است که شب را در منزل حاج احمد یادگاری به استراحت پرداخته و فردای روز بعد یعنی 30/1/95 ضمن تشکر فراوان از ایشان و خانواده محترمشان به‌قصد جلسه با روحانیون سرپل راهی مکان جلسه شدیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساعت 9 صبح به مکان جلسه رسیدیم و رأس ساعت تعیین‌شده بدون تأخیر جلسه شروع شد. آنچه بیشتر نمود داشت حضور ماموستایان عزیز با هر فکر و گرایشی بود که دعوت ماموستا قادری را پذیرفته و در کنار هم با وحدت و یکدلی آماده استماع سخنان ایشان بودند.

سخنران اول جلسه جناب ملا محمود احمدی بود که طی سخنانی به جناب ماموستا و همراهان خوش‌آمد گفت و اضافه کرد: ماموستا قادری بی‌شک تأثیرگذارترین چهره اهل سنت هستند که از همان اوان جوانی به دلیل علم و درایت و آگاهی و اشرافیت به مسائل دینی و سیاسی تریبون جمعه که ندای اسلام عزیز است به ایشان سپرده شد و در دوران دفاع مقدس نیز همدوش سایر رزمندگان برای عزت و سربلندی ایران در تمامی جبهه‌های اورامانات حضور چشمگیر داشت.

وی در خصوص اوضاع مساجد و مدارس شهرستان اظهار داشت: ماموستایان این شهر ثابت کرده‌اند در طول 25 سال گذشته بدون توقع مالی به تبلیغ دین و ارشاد مردم پرداخته‌اند و همواره دوست نداشته‌اند سربار جامعه باشند بلکه با کار و سعی و تلاش همواره مشکلات مساجد را نیز برطرف کرده‌اند و انتظار دارند سایه امنیت موجود بر مساجد ما نیز حاکم گردد.

ایشان لزوم احداث مساجد را برای اهل سنت منطقه سرپل ذهاب بسیار ضروری دانست و گفت: در طول سالیان جمعیت سرپل بسیار زیادتر شده است و لزوم ساخت مسجد به‌شدت احساس می‌شود لذا از جناب ماموستا قادری می‌خواهم تا شرایطی فراهم آورند مسئولین امر با احداث مسجد یا مساجدی به نام اهل سنت در سرپل ذهاب موافقت نمایند.

ماموستا قادری نیز هدف از حضور خود در شهرستان سرپل ذهاب را دیدار دوستان عنوان کردند و گفتند: در طول یک سال و اندی که به‌عنوان عضو شورای برنامه‌ریزی اهل سنت قبول مسئولیت نموده‌ام باخدای خود عهد بسته‌ام که در رفع مشکلات و معضلات فراروی ماموستایان و مدارس و طلبه‌های اهل سنت از هیچ گوششی فروگذار نباشم و بزرگ‌ترین دغدغه فکری من کمک به ماموستایان و طلبه‌ها و مدارس علوم دینی اهل سنت در حد توان است.

ایشان در خصوص تأسیس مدرسه علوم دینی سرپل گفتند: انشاء الله تلاش خواهم کرد که مجوز تأسیس یک مدرسه شایسته برای شهر سرپل اخذ نمایم. لذا باید یک مدیر یک نفر ناظر و 3 نفر مدرس و یک ساختمان برای آن انتخاب کنید تا فعالیت خود را به‌صورت قانونی و رسمی آغاز نماید.

امام‌جمعه پاوه بابیان این نکته که من همیشه گفته‌ام روحانیون اهل سنت کرمانشاه شاید از مسئولین نظام نقدی داشته باشند ولی ضد جمهوری اسلامی نیستند عنوان کردند: روحانیون اهل سنت ثابت کرده‌اند که همواره همراه جمهوری اسلامی بوده و هیچ ضدیتی با آن ندارند اما از جمهوری اسلامی توقع دارند. لذا مسئولین محترم باید در چنین مناطقی نگاهی حکیمانه داشته باشند.

ماموستا قادری در آخر مطالب خود خطاب به علماء حاضر گفتند: شما عزیزان از رفاه و آب‌وهوا و امنیت جمهوری اسلامی استفاده می‌کنید صلاح دین و دنیای شما شکر این نعمت و تجدیدنظر از گذشته و تصمیم حکیمانه برای آینده است.

در پایان ماموستایان نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان نموده و ماموستا قادری نیز با صبر و متانت مستمع و پاسخگوی آن‌ها بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ساعت 11:30 در معیت ماموستا محمدرشید ثنایی و جمعی دیگر از دوستان شهر سرپل را ترک و در ادامه مسیر از ماموستا عظیم آزادی امام‌جمعه و جماعت روستای کوئیک حسن دیدار نموده و در یک محفل صمیمی به بحث و گفتگو پرداختند.

بعدازاین دیدار نیز ضمن خداحافظی از دوستانی که ما را همراهی کرده بودند به‌طرف ازگله به راه افتادیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از پیمودن یک ساعت راه پر نشیب و ناهموار در ساعت 13:30 به ازگله رسیدیم. قابل‌ذکر است امام‌جمعه ازگله جناب ماموستا براتی و شهردار ازگله تا روستای گردونه به استقبال هیئت آمده بودند. برای لحظاتی در منزل ماموستا براتی توقف نموده و جناب آقای گروسی فرماندار ثلاث باباجانی و جانشین محترم گردان تیپ امیرالمؤمنین ایلام مستقر در ازگله جناب سرهنگ برزویی و همتی به جمع ما پیوستند.

ماموستا قادری در این دیدار صمیمی ضمن تشکر از کلیه برادران عزیز از آنان تجلیل نمودند و گفتند: از اینکه امروز خداوند توفیق عطا فرمود تا در چنین جمعی صمیمی حضور یابم بسیار شاکر و سپاسگزار هستم و امیدوارم همگی ما دست‌به‌دست هم داده تا برای دین و دنیای این مردم مثمر ثمر واقع شویم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چند کیلومتر پایین‌تر از ازگله مردی سکنی داشت که ثابت کرده بود در هر مکانی می‌توان برای دین هزینه کرد. آری روستای پشت اسپر را می‌گویم که باراهنمایی ماموستا ملا هادی رمضانی مسئول اوقاف پاوه به دیدار وی رفتیم. در این روستای یک خانواده جناب آقای سید محمود عزیزی در آن برای خود و خانواده‌اش که تنها ساکنان روستا هستند اقدام به ساخت مسجد کرده بود. پس از 15 دقیقه به منزل این مرد شریف رسیدیم و از طرف ایشان و خانواده محترمشان به گرمی مورد استقبال قرار گرفتیم.

آقای سید محمود عزیزی در این دیدار گفت: هدف من از ساخت این مسجد کمک به دین و اعتلای نام بلند لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله بوده است.

ماموستا قادری نیز ضمن تشکر فراوان از ایشان گفتند: شما کار بزرگی انجام داده‌اید و بی‌شک این مسجد به‌عنوان باقیات‌الصالحات برای همیشه خواهد ماند و انشاء الله وسیله نجات و فلاح و رستگاری شما در آخرت خواهد شد.

لازم به ذکر است نماز ظهر را در مسجد تازه تأسیس آقای محمود عزیزی که به نام فرزند گرامی رسول اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) بود اقامه کردیم و به‌قصد بازدید از پاسگاه مرزی قیطول ادامه مسیر دادیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالاخره در ساعت 15:00 در معیت پاسداران تیپ امیرالمؤمنین ایلام از عزیزان سپاهی بازدید نمودیم و در نقطه صفر مرزی با زحمت عزیزان سپاه چای درست کرده بودند. مدتی نشستیم و از نیروهایی که در این منطقه جانانه به دفاع از آب‌وخاک ایران اسلامی می‌پرداختند تشکر کردیم

ماموستا قادری ضمن تقدیر از مرزداران نیروی زمینی سپاه پاسداران و هنگ مرزی تلاش آن‌ها را برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و این نقطه از کشورمان قابل‌تقدیر دانستند و گفتند: سپاه پاسداران یک‌نهاد انقلابی است و لازم است عزیزان سپاهی حکیمانه با مردم برخورد کنند و درراه حفظ امنیت مردم مرزدار این منطقه از هیچ تلاشی دریغ نکنند و در خصوص تأمین معیشت مردم تا حدی سماحت و گذشت داشته باشند

لازم به ذکر است که برادران سپاه تا پاسگاه شیخ صله ما را همراهی و ضمن تأمین امنیت خودروها در پاسگاه شیخ صله از ما جداشده و از همه عزیزان ازجمله امام‌جمعه محترم ازگله خداحافظی کردنم و به‌قصد تازه‌آباد طی طریق نمودیم.

 

 

 

 

 

 

 

بالاخره در ساعت 16:45 به سمت تازه‌آباد مرکز ثلاث باباجانی به راه افتاده و بعد از یک ساعت به مرکز شهر رسیدیم و بلافاصله در منزل ماموستا رحیم کاکاپور حضور یافته و از نزدیک احوال ایشان را جویا شدیم. لازم به ذکر است ماموستا رحیم کاکاپور مدرس و مدیر مدرسه علوم دینی در تازه‌آباد هستند. ایشان گزارشی از وضع مدرسه را تقدیم ماموستا قادری و هیئت همراه کرد و گفت: با هزار زحمت 5 نفر طلبه را اداره می‌کنیم و ما را به کرمانشاه احضار کرده‌اند و گفته‌اند باید مدرسه را تعطیل کنید.

امام‌جمعه پاوه ضمن اظهار تأسف از این برخورد، آنان را دلگرمی دادند و به آنان اطمینان دادند با همراهی ماموستا شیخی به کارشان ادامه دهند و با دفتر نماینده محترم ولی‌فقیه هماهنگ باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین برنامه سفر ما دیدار با ماموستا شیخی امام‌جمعه ثلاث در ساختمان فرمانداری تازه‌آباد بود. در این دیدار در خصوص مشکلات مدارس علوم دینی و معضلات منطقه بحث و تبادل‌نظر شد و از جناب ماموستا شیخی درخواست شد با آقایان ملا رحیم و ملا داوود مدرسه فقیرانه ثلاث را اداره کنند تا موضوع مجوز آن وفق مقررات تکمیل شود و از جناب گروسی فرماندار و ناصری شهردار ازگله و ماموستا شیخی امام‌جمعه محترم ثلاث تشکر کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدارهای ما در ساعت 19 به اتمام رسید و ضمن خداحافظی از تمامی دوستان به همراه عزیزان روحانی که در این سفر یارو یاور ما بودند راهی پاوه شدیم و رأس ساعت 21:30 به پاوه رسیدیم. گفتنی است در این سفر جناب ماموستا ملا خالد ولدبیگی، ماموستا ملا هادی رمضانی، ملا کریم اداک و ملا بلال مرادی جناب ماموستا قادری را همراهی کردند.

 

دیدگاه شما